Mobil uyumlu websitenin önemi

Mobil dostu bir site elde etmek mobil duyarlı bir web site oluşturmaktan başlar.

Mobil dostu bir site elde etmek mobil duyarlı bir web site oluşturmaktan başlar.

“Mobil duyarlı web site” mobil cihaz kullanan bir kullanıcı eriştiği zaman optimal şekilde cevap verebilen bir web sitedir. Bu web site, hangi cihazdan erişiliyorsa erişilsin iyi görünür ve çalışır.

İşte web siteyi mobil uyumlu yapma işleminin avantajlarından bazıları:

1. Daha İyi SEO

Mobil duyarlı site tasarımı sayfaya erişmek için kullanılan cihaz değişmeksizin aynı URL ve HTML’yi kullanır. Bu ayar Google’ın sitenin içeriğini daha kolay ve verimli biçimde keşfetmesine, index’lemesine ve yönetmesine izin verir. Sonuç olarak web siteniz daha iyi SEO kalitesine sahip olur!

2. Yeni Bir Site Tasarımı Oluşturmaya Gerek Kalmaz

Mobil duyarlı web siteleri mobil cihazlar için yeni bir görünüşe veya tasarıma ihtiyaç duymaz. Web sitenizin görünüşü birçok farklı cihazdan erişilse bile aynı kalacaktır.

İki adet web site tasarımı yaratmaya gerek kalmadan hem zamanınızdan, hem de enerjinizden tasarruf edersiniz.

3. Yönetmesi Daha Kolay ve Uygun Maliyetli

Mobil duyarlı bir web siteyi yönetmek ve geliştirmek kolaydır. Yaptığınız bütün güncellemeler sitenize erişen bütün cihazlarda görülecektir. PC, laptoplarda ve akıllı telefonlarda değişik içerik olmaz.

Üstelik, mobil duyarlı bir web siteyi işletmenin masrafları daha az olacaktır çünkü hem PC, hem de mobil cihazlarda ayrı ayrı web site geliştirmek zorunda kalmazsınız.

Kaynak:Hostinger