Mobil uyumlu websitenin önemi

Mobil dostu bir site elde etmek mobil duyarlı bir web site oluşturmaktan başlar.

Mobil dostu bir site elde etmek mobil duyarlı bir web site oluşturmaktan başlar.

“Mobil duyarlı web site” mobil cihaz kullanan bir kullanıcı eriştiği zaman optimal şekilde cevap verebilen bir web sitedir. Bu web site, hangi cihazdan erişiliyorsa erişilsin iyi görünür ve çalışır.

İşte web siteyi mobil uyumlu yapma işleminin avantajlarından bazıları:

1. Daha İyi SEO

Mobil duyarlı site tasarımı sayfaya erişmek için kullanılan cihaz değişmeksizin aynı URL ve HTML’yi kullanır. Bu ayar Google’ın sitenin içeriğini daha kolay ve verimli biçimde keşfetmesine, index’lemesine ve yönetmesine izin verir. Sonuç olarak web siteniz daha iyi SEO kalitesine sahip olur!

2. Yeni Bir Site Tasarımı Oluşturmaya Gerek Kalmaz

Mobil duyarlı web siteleri mobil cihazlar için yeni bir görünüşe veya tasarıma ihtiyaç duymaz. Web sitenizin görünüşü birçok farklı cihazdan erişilse bile aynı kalacaktır.

İki adet web site tasarımı yaratmaya gerek kalmadan hem zamanınızdan, hem de enerjinizden tasarruf edersiniz.

3. Yönetmesi Daha Kolay ve Uygun Maliyetli

Mobil duyarlı bir web siteyi yönetmek ve geliştirmek kolaydır. Yaptığınız bütün güncellemeler sitenize erişen bütün cihazlarda görülecektir. PC, laptoplarda ve akıllı telefonlarda değişik içerik olmaz.

Üstelik, mobil duyarlı bir web siteyi işletmenin masrafları daha az olacaktır çünkü hem PC, hem de mobil cihazlarda ayrı ayrı web site geliştirmek zorunda kalmazsınız.

Kaynak:Hostinger

Instagram’da ‘Karanlık Mod’a nasıl geçilir?

Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde bulunan popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’da ‘Karanlık Mod’ dönemi resmen başladı

Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde bulunan popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram‘da ‘Karanlık Mod‘ dönemi resmen başladı. Artık ‘Karanlık Mod’ desteğine sahip olan iOS ve yüklü akıllı telefonlarda Instagram da koyu bir tema ile kullanılabiliyor.
iPhone’unuzda Instagram’ı ‘karanlık Mod’da kullanabilmek için öncelikle iOS 13 sürümüne sahip olmanız gerekiyor.

INSTAGRAM ‘KARANLIK MOD’ ANDROID İÇİN NASIL AKTİF HALE GETİRİLİR?
Instagram’ın bu özelliğini Android işletim sistemi ile çalışan cihazınızda aktif hale getirmek için izlemeniz gereken adımlar ise şöyle…
İlk olarak Google Play Store’u açın, Instagram’ı bulun ve dokunun.

Açılan sayfayı aşağıda doğru kaydırın, Beta sürümüne katılma yazısını görünce “Katıl” butonuna dokunun.Bu işlemin ardından tekrar “Uygulamalarım ve oyunlarım” menüsüne gidin, Instagram’ı bulun, “Yükle” butonuna basın.

Telefonunuzun ana Ayarlar menüsüne gidin, Arama bölümüne Gece Modu ya da Karanlık Mod yazın

Çıkan ayarlardan Gece modunu açın, Instagram uygulamasını açın ve karanlık modda kullanın.
Kaynak: NTV

İşletmeler için reklam ne kadar önemli?

Pazar payını kaybetmesine neden olabilmektedir. Çünkü bu özellikte olan bölgelerde reklam, önemli bir iletişim aracıdır.

Günümüzde, birinin aynı veya birbirinden çok farklı ürün ve hizmetlerin, ihtiyaçtan çok fazla artmış olmasıyla birlikte, eski ürün ve hizmetler de geliştirilerek yeniden pazara sürülmüş durumdadır. Bunlar, reklamın önemini ortaya çıkaran nedenlerden sadece iki tanesidir. Özellikle serbest piyasanın uygulandığı bölgelerde reklam, çok büyük bir önem taşımaktadır. Serbest piyasa ekonomilerinde işletmelerin rekabeti çok yoğun olarak yapılmaktadır. Bir işletmenin böyle bir ortamda, reklam yapmaması, Pazar payını kaybetmesine neden olabilmektedir. Çünkü bu özellikte olan bölgelerde reklam, önemli bir iletişim aracıdır. Reklam, tüketici ile üretici arasında çok önemli bir iletişim köprüsü görevini görmektedir. Fakat ekonomik pazarların bugün geldikleri noktada, üretici ile tüketici arasında ki mesafe daha da artmış, bu iki önemli taraf birbirinden uzaklaşmıştır. Bu, hem Pazarın özelliklerinden, firmaların ve ürünlerinin artışından, ayrıca bütün bunlarla paralel giden reklamların çokluğuyla da ilgili olarak gelişmektedir. Artık üretici, tüketiciyle iletişim kurabilmek için birbirinden farklı teknikleri kullanmak durumunda kalmaktadır.

Reklam tüketiciler için, ürün ve hizmetlerini tanıtan, nereden sağlanacağını, maliyetini, nasıl kullanılacağını, tüketiciler için en uygun fiyatı nereden temin edebileceklerini, ürün ve hizmetlerin alınması durumunda, onlara ne çeşit faydaları sağlayacağını anlatan bir araçtır. İşletmeler için ise, elverişli pazarları bulmalarını sağlayan, yatırımlarını en doğru şekilde kullanmalarını sağlayan bir araçtır. Yani reklam her iki taraf için de çok önemli olmaktadır. İşletmeler, reklam araştırmalarından, hangi ürün ve hizmetlerde, ne tür değişikliklerin veya geliştirme faaliyetlerinin yapılması durumunda, tüketicilerin bunları satın alabileceklerini, beğenebileceklerini gösteren sonuçları vermektedir. Firmalar, bu sayede en sağlıklı pazarlama modellerini geliştirmekte ve ona göre yol alarak, Pazar paylarında istedikleri noktalara gelmektedir. İşletmelerin, reklam stratejilerinin yapılması esnasında, reklamın ortaya çıkardığı sonuçlar, pazarlama iletişimi öğeleri içerisinde, en önemli sonuçları verebilmektedir. İşletmeler reklamla hem ürün ve hizmetlerinin satılmasını sağlamakta hem de en önemlisi olan, kendi yapılanmalarının nasıl olması gerektiğini öğrenmektedirler.

Kaynak:https://reklam.com.tr